Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávičky v roce 2018

26. 12. 2017

 


 
Zděná Zprávičky k 20.6.2018
 
Dobrý den , Ahoj Všem, letos na jaře naposledy
 
k rekonstrukci
Asi nejlépe součanost demonstrují přiložené fotografie nýní se klubajících arkýřů. Rádi bychom pokračovali s vyzdíváním otvorů pro dveře, následně vnitřní příčky s instalacemi, přes vnitřní povrchy. Dále uvidíme, kam ná finanční možnosti pustí. Každopádně se jedna o horní část prvního patra s nově umístěnými arkýři.
 
brigáda-trošku hoří termín
- stejně jako vloni se nám naskytla možnost si přivydělat posekáním loučky v blízkosti Těnského dubu a tím vytvořit ideální podmínky pro zakuklení motýlka Modráska v brdkých lesních lučkách. Vloni se jednalo o první seč po letech, a tak jsme dostali od zadavatele CHKO Jince nejvyšší možný tarif 13.000 Kč, letos je naceněno na 8.000 Kč, stále fajn. Jedná se posekat, shrabat a odtransportovat na kraj lesa. Tradičně máme hoňku s termínem (CHKO se ozvalo s možností začátkem června s termínem do půli měsice). Když jsem začátkem letošního týdne informoval CHKO, že se zpozdíme asi o týden, tak jsem trošku narazil, pochopil a narychlo telefonicky svolal na pondělí brigádu. Dvě třetiny je hotové a zítra bychom to chtěli dodělat. Takže kdo by měl čas a chuť  tak zítra budeme v akci mezi 16:30-19hod. Každá ruká výborná. Místo jest, od Těnského dubu k lesu po levé stráně pod starým vodojemem. Je tam vlhko, sebou hrábě a rukavice. Více na telefonu 732178391

                            S přáním zážitkového léta A.Krajdl

 


Zděná Zprávičky k 11.5.2018

Dobrý den, Ahoj Všem
po delší odmlce, něco málo k dění ve Zděné.
 rekonstrukce
-po zimě se pokračovalo vyzděním stavebních otvorů pro okna, kde se využili původní klenby. Již tři týdny se Těšíme z nově osazených oken. Něco málo technických parametrů. Jedná se o dřevěná euro-okna tl.68mm s rustikálním prvky, horní oblouk je fix, či-li pevná část. Výrobce Zima-Hotomice, cena 200 tis. za 10ks. Na špalety opravdu nebylo. Více fota níže.
-dále budeme pokračovat čtyřmi arkýří a stavebními úpravami v přední časti horního patra, či-li Leonardova apartmánu :-) a sousedícího.

DEN OTEVŘENÝCH OKEN 15.5.od 16hod
Zmíněná okna je vnímáme, jako velmi dobrou šanci otevřít Zděnou veřejnosti, proto bychom rádi členy spolku, skalní příznivce, či opozici pozvali na v nadpisu zmíněný Den otevřených oken (pozvánka níže). Akce se koná netradičně v úterý, nebot v brzkém odpoledni ve Zděné proběhne ukončení školního Projektu kreativita (žáci oboru truhlář a instalatér v průběhu školního roku navrhli a vyrobili trubkový nábytek-doplňky pro budoucí interiér recepce, jenž bude k vidění). Či-li po skončení školní akce navážeme veřejností. Více infa na místě.
 
Brigáda
14.5.od 16 hod bude třeba uklidit a na aranžovat Zděnou, donést lavice z obce, víceméně to hlavní se udělá přes víkend, v pondělí budeme dolaďovat. Prosím, kdo může, potvrďte mi účast.
Za Spolek Zděná 2012           A.Krajdl (starosta spolku)