Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávičky v roce 2014


24.12.2014

Dobrý den,

Dnes bez pozvání na kulturní akci, brigádu :-) či informaci o dění kolem Zděné, to vše si necháme až na Nový rok 2015. Rádi bychom poděkovali Všem  za přízeň a pomoc sdružení, at už při samotných brigádách, účastí na Našich akcí či šíření osvěty dění kolem Zděné formou zpráviček....Ten kdo si promítne rok 2014 očima sdružení, tak  ho nejspíš napadne, že jsme zažili pohádkový rok, škoda že už končí:-). A co sdružení  v roce 2015? Vůbec nic nového, stát na zemi a držet směr.

S přáním všeho dobrého za O.S.Zděná  (A.Krajdl)


12.11.2014
k dokumentárnímu filmu Pod střechou
Cyklus Příběhy neobyčejné energie již odstartoval minulý týden a bude pokračovat po celý listopad, vždy soboty a neděle od 18:15hod na ČT2. Naše snažení o záchranu budovy Zděné a její volno-časové využití  z dokumentoval režisér Jan Foukal půjde na řadu 23.11.2014 (neděle v 18:15hod na ČT2). 
Všechny účastněné projekty budou odměněny částkou 100tis. Další finanční podporu získají první tři projekty na zakladě počtu zaslaných sms zpráv. Ve hře jsou tyto další odměny 1místo-400tis, 2-200tis, 3-100tis. Hodnota jedné sms je 9Kč, z jednoho tel. čísla se nechá poslat 30sms. Tvar sms zprávy je ENERGIE 6 a to na číslo 9061109. Prosím, pokud nemáte nastavený telefon na zaslání zpráv tohoto tvaru nenechte se odradit. Hlasování bude ukončeno 6.12.2014, o den později vyhlášení. V průběhu soutěže nebudeme znát pořadí, nicméně dle dostupných informacích pomyslná bedna není tak vysoko, pojďme zabojovat stejně tak, jako v případě veřejné sbírky Pro Památky, Zděná si to zaslouží. Zkusme rozeslat info emaily, sms zprávy na všechny strany s prosbou přeposlání, šance šáhnout si do dalšího měštce a zacinkat pro Zděnou naší Občanskou aktivitu je opravdu velká. Níže minutová upoutávka, která vás snad správně nabudí poslat sms  (kéžby vícero sms) pro Občanské sdružení Zděná velký den a vrchol Našeho dvouletého snažení. Rádi uvidíme hodně červeých palců po Zaječově:-).

Upoutávka na pořad o Zděné v ČT ( www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10719485001-pribehy-neobycejne-energie/bonus/18629-pribeh-6 )

http://www.nadacecez.cz/cs/pro-media/aktuality/701.html
http://www.pribehyenergie.cz
http://www.pribehyenergie.cz/detail-4

POŠLETE SMS VE TVARU ENERGIE 6 NA ČÍSLO 906 11 09.

Hlasovat můžete od 9. listopadu do 11. prosince 2014. Cena SMS je 9 Kč.

Propagace
Na půdě Hořovicka budeme propagovat formou plakátů A3 (reklamní plochy), menší velikost A4 se budeme snažit rozmístít všude, kde je šum. Ani zaječovské schránky nenecháme na pokoji, letáky A6. Hledáme někoho, kdo by nám pomohl s roznáškou po Zaječově a to v částech, Kvaň(horní- spodní), Kozojedy, a Kout. Zbytek máme rozebrané. Tyto letáky bychom rádi roznesli v polovině příštího týdne. Ozvěte se. Ten, kdo má možnost pověsit plakát, někde ve fabrice, víceméně, kdekoliv, ozvi se nám.
Beseda s Janem Foukalem: V den odvysílání dokumentárního filmu jsme se rozhodli uspořádat besedu za účastí celého natáčecího štábu.


26.10.2014

K brigádám
Vzhledem k brzké tmě nezbývá do prvního sněhu moc času. Štít k zastávce bychom rádi stihli ještě letos, ten ke křižovatce se dondají tašky a nechá na jaro. Půjdeme na brigádu po oba víkendové dny (dospravit štít, plus začít s pokládkou prvních prejzů), ozvěte se komu nabízené termíny vyhovují. Zkuste dorazit na nějakou z podzimních brigád.
1.11.2014 od 7 hod
2.11.2014 od 7 hod

Veletrh Památky 2014
Z veletrhu jsme odjeli s dobrým pocitem. Během dvou dní rozdali 450 vizitek s termínem dokumentárního filmu, obdrželi několik nabídek přijet představit naše snažení, včetně na veletrh do Bratislavy(zajímavé setkání se zaměstnanci Slovenského ministerstva kultury). Zkrátka kolem Našeho stánku neprošlo mnoho návštěvníků bez povšimnutí, Zděnou - Kostel potažmo Zaječov zná o několik set lidí více a tak uvidíme.

Grant - Nadace Via
Na začátku léta 2014 jsme odeslali žádost na Grant jménem Města z jiného těsta (od nadace Via). Rozdělovalo se 800tis., max. přidělená částka 80tis. Přes 100 zaslaných  žádostí jsme bodováním prošli s odřenýma ušima do dalšího kola. Nicméně při další selekci, tentokrát  komisí jsme byli naplno podpořeni, a tím získali vysněnou částku v plné výši 65 832Kč. Grantem jsme žádali o novou podlahu (záklop OSB-plus fošny na rošt) v prostorách bytu a častečně turistické ubytovny. Doba realizace 1 rok, průvodní seminář absolhovaný, smlouva podepsaná, peníze by nám měly dorazit na účet během tří týdnů.
Za O.S.Zděná  (A.Krajdl)


22.10.2014

Prezentace Zděné na veletrhu PAMÁTKY 2014 (Praha-Holešovice)
Dovolujeme si připomenout již avizovanou naší účast na veletrhu Památky 2014 (již zítra a v pátek 23-24.10). Návštěvníky veletrhuv našem snažení budeme zasvěcovat tradičními historickými fotografiemi  po současnost, prezentací, hand-made výrobky atd.  Odlišovat se chceme pultem vyrobeným z materiálů ze Zděné, a tak si každý bude moci šáhnout na Zděnou. Přijdte navštívit stánek 115.
Za O.S.Zděná A.Krajdl


10.10.2014 

K rekonstrukci podzim 2014

Jasnou prioritou je doložit do zimy střechu. Nicméně bychom rádi udělali všechnu práci přijednou, když pominu kompletní výměnu prejzů, tak aby zbytek střechy už byl načisto . Tzn, oklepat starou nadstřešní vnitřní omítku, nahodit, oplechovat, doložit. Plus jsme koupili  prejzy(specialní taška na oblouky, máme jich tak na to abychom opravili alespoň to nejnutnější, je velký problém vůbec někoho sehnat, kdo má z prejzy nějakou zkušenost a ještě se o ní podělit, a tak se budeme učit). 
Zima se blíží dny se nám krátí.Určitě se ozvěte pokud by jste se mohli zúčastnit nějaké brigády (navrhněte termín), nejbližší je tuto sobotu(11.10.2014) od 7:30hod (budeme oklepávat starou omítku). Až se bude nahazovat na střeše, tam to bude chtít více lidí (někoho na míchání, na výnos, samotné nahazování 5-6 ideál). Jinak se budeme standartně scházet soboty dopoledne.

Česká televize aneb Příběhy neobyčejné energie
30.9.2014 proběhlo focení upoutávky na náš dokument (vizuál co se fotilo níže plus fotky z téhož dne). Focení se účastnil zástupce z Nadace ČEZ a tady jsou ty nejpodstatnější informace. Každý z osmi projektů(tedy včetně Zděné) má již jistých 100tis Kč.Plus jakmile se začnou projekty vysílat v televizi začne zároveň hlasovací soutěž sms zprávami. První projekt dostane 500tis, druhé místo-300tis, třetí-200tis (je to již včetně těch 100tis). Jedna sms zpráva bude stát 9Kč, z jednoho telefonu se nechá poslat až 30 sms. Není určitě nemožné se vklinit mezi trojci, zkusme Zděnou dostat nahoru. Určitě uděláme osvětu a ještě něco navíc. Bude se vysílat od listopadu, vždy po jednom dokumentu soboty a neděle od 18:15 hod na ČT 2. Začína se 7.11.2014 a končí 30.11. 2014. Zděná jde na řadu jako šestá a to 23.11.2014, velký to den pro nás. Hlasování se ukončí 6.12.2014 a 7.12.2014 se předávají šeky v Praze (pořádá ČT budeme se snažit dostat co nejvíce volňásků).
 
Něco z korespondence 

Dobrý den pane Krajdle,

oslovuji Vás jako účastníka projektu Příběhy neobyčejné energie, který spolupořádají Česká televize, ČEZ a Nadace ČEZ. Nadace ČEZ je subjektem, který Vám po odvysílání dokumentů a finálového večera poskytne finanční dar (nadační příspěvek), jehož výši mohou diváci ovlivnit hlasováním.

(Stále tedy platí, že ČT je s Vámi v kontaktu ohledně natáčení a Vaší účasti na finálovém večeru, ČEZ pak ohledně produkčních věcí typu fotografování atd…)

Co se tedy bude dít?

Při natáčení finálového večera 7.12. večer se dozvíme, jak diváci ovlivnili přesnou výši příspěvku pro Vás. Částka bude napsána na šeku, který při natáčení dostanete.

Abychom vám mohli peníze zaslat co nejdříve po tomto termínu, potřebujeme už nyní některé dokumenty, které využijeme pro sepsání smlouvy:

Čtenářská soutěž (Pořadatel Institut pro Památky)

Na poslední chvíli jsme se dozvěděli a přihlásili do Čtenářské soutěže, kde se rozdělovalo na základě losování 100tis formou předem daného materiálu či dalších služeb. Vyplňili jsme dvě kolonky, včetně té se stánkem o rozměru 3x2metru. Do té doby než nám zavolalli a oznámili  Naší výhru, jsem žil v domění, že se jedná o klasický plachtový stánek(fyzický). Kdepak, vyhráli jsme stánek na veletrhu Památky 2014 v celkové hodnotě 16 500Kč bez DPH. Účast potvrzena a pojedeme prezentovat Naše snažení na výstaviště do Holešovic na (Průmyslový palác) a to v termínu 23-24.2014. Níže volňásek na výstavu plus další zajímavé doplňující informace. Asi tou nejzajímavější je možnost umístění upoutávky na jejich web (povedlo se, jakmile oficiálně začne druhá veřejná sbírka 15.10.2014, budeme mí také  možnost tam umístit sbírkový učet, kam se nechá prokliknout na přímo. 

http://www.incheba.cz/veletrh/pamatky.html

http://www.incheba.cz/veletrh/pamatky/o-veletrhu/novinky-vystavovatelu.html/1037_18700-historicka-dominanta-ve-stredu-vesnice-zajecov-

A co dál? (směrem k rekonstrukci-v kostce)

Další rekonstrukce se bude odvíjet od získaných finančních prostředků. Asi žádné překvapení. Rádi bychom Zděnou uvedli do takového stavu, abychom mohli alespoň její část začít co nejdříve využívat. Prioritou je bezpečnost v budově. Proto prvními kroky následující rekonstrukce budou oprava podlahy v prvním patře (prostory bytu) a strop ve velkém sále, plus zprovoznění toalety. Paralelně se započatou rekonstrukcí budovy je zpracovávaná dokumentace na celkové stavební povolení, které je nutné pro získání vyšší dotace. Nově položená střecha nám nabídne více klidu, abychom se mohli více věnovat k získání tolik potřebných peněz.


21.9.2014
K akci Zděná pod Střechou (20.9.2014)
Přes nepříliš povedené počasí(doposud nám vždy přálo) máme ze soboty dobrý pocit. Alespoň jsme si vyzkoušeli novou střechu a slovy pana režisera Honzy Foukala ,, dokonalý konec". Dokumentární film se bude totiž jmenovat Pod střechou, pod kterou jsme se při Naší oslavě střechy všichni skovali.
Děkujeme za velkorysost a podporu k Naší kasičce, během sobotního dne se povedlo vybrat 6050Kč plus stánek s občersvením 1507Kč. Uloženo do pokladny.

K sbírkovému a nově založenému běžnému účtu
Zakládáme novou veřejnou sbírku a přitom dovyúčtováváme tu starou. Pokud nenastanou nějaké nepředvídatelné události oficiálně by sbírka měla začít 15.10.2014 ukončit15.10.2015, či-li před premiérou Našeho dokumentárního filmu.
Založili jsme další běžný účet opět transparentní (vše zdarma), který bude úmístěn na našich webových stránkách (https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2800654941) a sloužit jako klasický účet sdružení, poněvadž sbírkový účet se může používat výhradně pro sbírku.

Česká televize
Přečtěte si o ostatních projektech: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10719485001-pribehy-neobycejne-energie/
Bude se vysílát někdy v listopadu (2014), budeme informovat.

Texty připravené na akci Zděná pod střechou
Bohužel nějak se v tom dešti vytratily, k nahlédnutí v přílohách.

Videoprojekce ve sklípku
Asi pro většinu zúčastněných sobotní akce bylo největším zážitkem atmosféra  sklípku s videoprojekcí. Rádi bychom nabídli tuto možnost těm, kteří v sobotu nemohli dorazit, ale i těm kteří dorazili, bylo jim fajn a rádi si vše zopakují. Ozvěte se, pokud máte zájem, případně navrhněte termín (nejpravděpodobněji 17-18.10.2014). Možnou chladnější teplotu ve sklípku budem řešit kreativně.

K brigádám
Nejbližší je nastávající sobotu (23.9.2014 ) od 7hod, budeme okápávat omítku z vnitřní strany střechy. Dále pondělí 29.9.2014 od 16hod. Ozvěte se zda-li Vám termín vyhovuje.


9.9.2014

K rekonstrukci
počasí o víkendu přálo, a tak více než dvě třetiny tašek je na střeše. Výtah máme pujčený do konce tohoto týdne, ani nechci myslet na to pokládat bez výtahu, proto hojná účast na následujících brigádach bude důležitá. Ve čtvrtek 11.9 v 7 hod ráno postavíme výtah, jestli někdo může jít už dopoledne,  tak se prosím ozvěte, opravdu by to hodně pomohlo, pokud Vám nevadí podávat  na střeše. Jinak na Zděné budeme ve čtvrtek celý den, v poledne kromě pokládání střechy, bychom rádi poklidili Zděnou, a tím ji začali připravovat na 20.9 , dámské ruce vítány( na hrubo je již uklizeno), zkuste dorazit. Za čtvrtek se pravděpodobně zbytek tašek nepoloží, pokud by jste mohli přijít v pátek nebo v sobotu, ozvěte se který termín je pro Vás vhodnější a v kolik hodin dorazíte. Jenom výtah se staví hodinu, a tak je nutné dobře plánovat. Čtvrteční brigáda bude již za účasti ČT :-).

Natáčení ČT
zítra 10.9 začne čtyř denní natáčení, o průběhu a místech , kde se točilo budeme informovat

Sbírka - nový transparentní účet
Provádíme vyučtování sbírky, nebylo úplně dobře, že transparentní účet pro sbírku, byl rovněž použit pro zaslání bezúročné sbírky. Po odvysílání dokumentárního filmu o Zděné, se jeví dobrá šance, že by nám někdo něco mohl poslat, a tak uspořádáme ještě jednou sbírku. Proto jsme dnes založili nový běžný  účet sdružení, který bude rovněž transparentní. Rovnou jsme na něj převedli 14 864Kč, tak abychom vyhověli pravidlům  veřejné sbírky ( na sbírkovém účtu může zůstat pouze počáteční vklad 100kč). Nový účet se objeví na našich stránkách.

Za O.S. Zděná zdraví A. Krajdl 


29.8.2014

K rekonstrukci

Rádi bychom zítra vyklidili sut', jenž jsme naházeli z půdy do přízemí a tři měsíce jsme si mysleli, že by ji mohli postupně odvézt kluci z veřejně prospěšných. Dělá to hodně špatný dojem, když se přijde dovnitř. Další brigády se již budou točit kolem střechy a na vyvážení nebude moc času, a tak by byla obrovská škoda nemít Zděnou do posledního dne natáčení( 20.9.2014) za účasti veřejnosti připravenou. Dobrá šance pro toho, kdo má strach z výšky nebo nebude mít čas se účastnit položení střechy. Jdeme zítra od 7 hod (30.8.2014).

Položení střechy

Položení tašek je naplánované na 5-7.9.2014. Budeme začínat v pátek ráno plus sobota celé dny poté neděle dopoledne. Celá střecha se určitě nepoloží za 2,5dne, proto dalšími termíny jsou 9,11.9.2014, dál se uvidí. Máme zajištěný výtah plus vozík po střeše, který by nám měl práci hodně ušetřit. Pokud  vám nějaký termín vyhovuje, určitě se ozvěte, a't můžeme plánovat, první dva dni pátek a sobota, budou hodně důležité, poté čtvrtek 11.9.2014, tady se bude pokládat za přítomnosti kamery. Poslední slovo bude mít samozřejmě počasí, zatím vždy drželo s námi (zima bez sněhu atd.).

Dobrodružné korálkování

Účastnilo se kolem 20-25 dětiček, páteční vrtkavé počasí  vydrželo. Máme velmi dobrý pocit z akce, děti plné zážitků se určitě těší na další. Do kasičky se nahromadilo 1.670,- Kč. Děkujeme.

Zajímavost, která přišla (již jsme v kontaktu)

Vážený pane Krajdle,

při laickém pátrání po svých předcích jsem náhodou narazila na stránky vašeho občanského sdružení Zděná a objevila poklad – Václav, Stanislav a Leonard Kuncovi, které uvádíte v historickém přehledu jako bývalé vlastníky usedlosti, byli mými praprapředky (konkrétně Emil Kunc, syn Stanislava a bratr Leonarda, byl můj pradědeček). Moc ráda bych se o dávných obyvatelích budovy dozvěděla víc a stejně tak bych se ráda podílela na záchraně místa, kde žili. Bohužel nemohu nabídnout velkorysý finanční dar, ale určitě mohu oslovit další příbuzné a věřím, že je myšlenka záchrany Zděné nadchne stejně jako mě.

Budu Vám vděčná za zprávu, jak bych mohla být prospěšná.

Se srdečným pozdravem, Kateřina Kuncová 


19.8.2014

Střešní tašky kompletně zaplaceny

Čtvrtek 14.8.2014 bylo z transparentního účtu vybráno 90 000Kč, z bezúročných půjček přidáno 16 515Kč a tak jsme mohli následující den konečně zaplatit celou částku 106 515Kč za tašky, hluboce si oddechnout a moc poděkovat firmě Jakl za velkorysost.  Na zaplacení celkové části (106 515Kč) se použilo 48 099Kč z vybraných bezúročných půjček.

Bezúročná půjčka

K dnešnímu dni 19.8.2014 jsme si půjčili 56.584,- Kč (bezúročně na dobu 5 let). Stále platí a bude platit , že si nepůjčíme vice než 100.000,- Kč. Pokud máte zájem takto podpořit sdružení, zkontaktujte se.  Níže ukázka formuláře bezúročné půjčky.


Veřejná sbírka

K 19.8.2014 byla ukončená Veřejná sbírka, vyúčtování jsme zaslali na Krajský úřad (přepošlu k nahlédnutí později). Transparentní účet si ponecháme, máme zájem, aby všichni věděli , za co, a kam se bude investovat. Pravděpodobně vyhlásíme novou sbírku (uvidíme).


Projekt pozitivní energie – Česká televize

Koncem června padla první klapka, nebo’t do Zaječova dorazila skupina z Kavčích hor, pod vedením pana režiséra Jana Foukala, a tím bylo započato natáčení dokumentárního filmu o Zděné potažmo o Sdružení  Zděná. Další natáčecí dny jsou naplánovány na 22.8, 10-13.9, 20.9 vše 2014. Určitě jsme s kamerou nezůstali jenom v interiéru či blízkém okolí Zděné, a tak se točilo na (hrbku), v kostele, na různých místech. Asi nemá smysl se rozepisovat o tom, že chceme ukázat Zaječov celé České republice v co nejlepším světle( dokumentární film se bude vysílat v hlavním vysílacím čase na přelomu říjen-listopad 2014).  Pokud Vás napadne, co a kde by se nechalo točit, určitě se ozvěte, Snažíme se pana režiséra, co nejvíce seznámit s okolnostmi , střihat se může vždycky. Pravděpodobnost není malá, že zrovna na Vás zamíříme s kamerou, určitě před námi neutíkejte, nejsme bulvár a bůhví, kdy do Zaječova, zase zavítá štáb z ČT. Pokud znáte někoho, kdo o snažení sdružení smýšlí pesimisticky a nebude mu vadit se postavit před kameru, budeme rádi, když se ozve (myšleno vážně, tak aby divák měl co nejreálnější obrázek).

Natáčení bude vrcholit 20.9.2014 (sobota), měl by proběhnout jakýsi den otevřených dveří společně s malou oslavou, Pod střechou (snad něco nezakřikujeme), bude se nahrávat písnička o Zděné potažmo Zaječově, proběhne malá anketa,  budeme  rádi za Vaší přítomnost (budeme informovat).


Brigády

Dokončení příprav, pokládka střechy.

Vzhledem  ke končícímu létu, ale i zmíněnému  natáčení, které by mělo vyvrcholit Pod střechou, se budeme snažit  Zděnou pokrýt, minimálně z její větší části a to do 20.9.

Nejraději bychom položení z realizovali v tomto termínu mezi 29.8 - 8.9.2014, právě v těchto dnech máme možnost půjčení výtahu  na tašky zdarma, byla by škoda, této příležitosti nevyužít. Samotná pokládka by měla trvat 4dny. Jestliže se Vám nějaký nabízený termín vyhovuje, určitě se ozvěte, s největší pravděpodobností  padne volba na tyto dny 3-7.9 2014.

Neméně důležité jsou nejbližší brigády, kdy musíme dokončit přípravu (vyztužení krovu, dola’tování, háky na žlábky, s vrtávání kleštin závitovými tyčemi). Je to ta černá práce, která není vidět, ale je více důležitá než samotná pokládka . Termíny jsou  tento čtvrtek  21.8 jdeme od 7hod, při‘dte kdykoliv a na jak dlouho chcete,  22.8 dopoledne od 7 hod., sobota 23.8. od 7 hod. Uvidíme kam nás to posune, pravděpodobně  se bude chodit také následující týden. Ozvěte se určete si svůj termín.


27.1.2014 Česká televize

Do podzimu 2014, kdy se dokument odvysílá, bude 6-7 natáčecích dnů, délka dokumentu je stanovena na 26min. Věříme, že nejenom pro Zděnou, ale i pro celý Zaječov, dokážeme dokument přetavit v dobrou reklamu. Času se nám nabízí opravdu hodně, a tak bude důležité do děje vtáhnout co nejvíce různých lidí, výpovědí s jakoukoliv návazností na Zděnou tak, aby z dokumentu vyplynulo, že když se za dobrou myšlenku postaví nadšení lidé, a každý k tomu přídá co umí, tak se nechá postupně překonat každá překážka. Více se dozvíme na Valné hromadě přímo od pana režiséra, který by rád osobně více poznal naše sdružení i podporovatele. Termín valné hromady zašleme ihned jak bude odsouhlasen.

Novinky o postupu do ČT

Přihlásili jsme projekt Zděná do projektu České televize pod názvem Pozitivní energie http://www.ceskatelevize.cz/porady/10719485001-pribehy-neobycejne-energie/

Prošli jsme  z pětiset přihlášených do užšího kola dvaceti pěti projektů. V pondělí 27.1.2014 jsme se účastnili finálového castingu, ze kterého vzejde osm projektů s nimiž Česká televize bude točit dokument v průběhu roku 2014 a následně odvysílá. Výsledek našeho snažení by měl být znám do 4.2.2014. Držte nám palce.